Shivananda w Polsce

MOC SHIVY – POTĘGA TRANSFORMACJI
SHIVANANDA SWAMIJI W POLSCE

 

 

23.08.2019: Satsang w Sopocie (godz.18.00)
24-26.08.2019: Warsztaty w Kożyczkowie

 

Ośrodek Duchowych i Twórczych Stylów Życia Kożyczkowo, 45 km od Gdańska
https://www.shivananda.org/

*****************************

 

W okresie 23 – 26 sierpnia 2019 Shivananda Swamiji, mistrz duchowy z Włoch, po raz pierwszy odwiedzi Polskę.
Przyjedzie na Pomorze i będzie w Sopocie oraz w pobliskim Kożyczkowie, gdzie na łonie natury znajduje się 
„Ośrodek Duchowych i Twórczych Stylów Życia”.
Będzie to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w pierwszym zetknięciu się polskiego środowiska duchowego z tym niezwykłym nauczycielem duchowym i wejścia w bezpośredni kontakt z ogromną energią miłości, płynąca od Shivanandy Swamiji i poprzez niego.

 

W piątek  23 sierpnia, w Sopocie o godzinie 19.00 wieczorem odbędzie się Satsang z Shivanandą.
Trzy dni, od soboty 24.08.19 do poniedziałku 26 sierpnia będzie on gościł w Kożyczkowie, na pierwszym warsztacie w Polsce.
Będzie również możliwość prywatnego darshanu, połączonego z Healingiem. Prosimy o zgłoszenie zainteresowania przy rejestracji.

 

*****************************
„Kim jesteś?”
Jestem tym, którego widzą we mnie inni.
Jestem tym, kim nie jestem.
Jestem tym, czym Mistrzowie chcą,
abym w tej chwili był dla ciebie.
*******************************

 

Shivananda Swamiji to oświecona dusza i osoba, która w idealny sposób łączy zachodnią otwartość, spontaniczność i wolność ducha ze skarbem tysiące lat liczącej duchowości Indii. W absolutnym doświadczaniu Boga, który działa nieograniczony żadnymi przez ludzi zbudowanymi systemami, Shivananda niedogmatycznie, z miłością i wdzięcznością  czerpie z przebogatego światowego skarbca duchowości, by przekazać dane mu przez Boga przesłanie.

 

Ostateczne  duchowe przebudzenie Shivanandy nastąpiło – po długoletnim przygotowaniu duszy – latem 2017 roku.
Wtedy to udał się on w swoją pierwszą podróż do Indii, gdzie doznał kolejnych w swoim życiu wstrząsających duchowych doświadczeń.
Po powrocie z tej podróży zostały mu dane boskie manifestacje w jego własnym domu – wtedy Shivananda spontanicznie wszedł w stan Samadhi. Przez 9 dni pozostawał w głębokiej medytacji.

 

W tym niezwykłym czasie – który nazywa „Radością Jaźni” – Shivananda podróżował przez różne etapy świadomości, spotykając się z Mistrzami.
Otworzyli swoje boskie kanały i pokazali mu jego Dharmę, jego misję na Ziemi i ujawnili mu system uzdrawiania wykorzystujący energię Kundalini.

Dzięki uaktywnieniu boskich kanałów Shivananda jest  obdarzony mocami, które są właściwe dla najwyżej rozwiniętych dusz, dla awatarów.
Te moce znane są w duchowej tradycji Wed jako Siddhi.
Zaktywowane Siddhi Shivanandy są najbardziej bezpośrednim  przejawem boskości, która przez niego płynie i działa.

 

Shivananda działa i jest prowadzony w równym stopniu przez wielkich mistrzów indyjskich jak Satya Sai Baba, Shirdi Baba, Yogananda, Babaji –  jak przez Jezusa i Matkę Boską. Przyświeca mu ta  sama misja, która kierowała wszystkimi oświeconymi duszami – wspomagać każdego na jego scieżce do Boga poprzez radykalne obudzenie miłości w sercu – miłości do innych i do siebie samego.

 

Miłość bezwarunkowa jest podstawowym przesłaniem  Shivanandy. On prowadzi Cię do niej – a przede wszystkim do kochania samego siebie. Jest to kluczem do miłości wobec innych. Kochając siebie, odnajdując wewnętrzny spokój i będąc w swojej prawdzie, stajesz się potężnym promieniem światła. Wtedy to Twoje obudzone światło może promieniować na innych, pozwalając im świecić w zamian.
Ta Miłość emanuje z Shivanandy  i przenika przez niego.

 

System uzdrawiania, który został objawiony Shivanandzie podczas jego Samadhi, opiera się na energii Kundalini, Energii Matki Ziemi. W swojej pracy delikatnie i bezpiecznie wspiera przebudzenie tej energii, oczyszczając blokady i pozwalając większej ilości światła wejść do twoich czakr. Potężne mantry, techniki oddychania i inne ćwiczenia są podstawową częścią jego nauk. Spotkania z nim są potężnymi, otwierającymi serce doświadczeniami.

 

Uczestnicy w różny  sposób odbierają niezwykłą, płynącą przez niego boską energię: wiele osób odczuwa nieznane do tej pory ukojenie serca poprzez doznanie uniwersalnej miłości. Inni czują wielką radość, wyraźne podniesienie poziomu energii i uniesienie poprzez spontaniczny kontakt z Bogiem. Osoby wrażliwe energetycznie czują często fizycznie „wychodzenie” blokad z ciała subtelnego, wyraźne uwolnienie się od fizycznych i emocjonalnych ograniczeń. Znany jest też fenomen otwarcia trzeciego oka i silnej, zauważalnej aktywacji innych czakr. Dla każdego jednak spotkanie z Shivanandą jest jego bardzo osobistym, wręcz trudnym do opisania przeżyciem i milowym krokiem na ścieżce rozwoju osobistego i duchowego.

 

Program warsztatu Shivanandy Swamiji zawiera wykłady, medytacje z łagodnym pobudzaniem energii kundalini, pracę z mantrami Shivanandy, Puja – wedyjski ceremoniał ognia, elementy Shakti Dance, śpiewanie Bajanów, Healing Matki Ziemi, grupowy healing uczestników.

Każdy dzień warsztatów w Kożyczkowie zaczyna się poranną sesją Kundalini Yogi z gospodarzem domu, Markiem Miedziewskim.

Jest  również możliwość otrzymania indywidualnego darshanu  i healingu od Shivanandy Swamiji. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie zainteresowania, ilość miejsc jest ograniczona.

W Kożyczkowie istnieją idealne warunki rekreacyjne. Na życzenie, czy w przerwie można odwiedzić pobliski rezerwat przyrody, wziąć kąpiel w pobliskim jeziorze czy skorzystać z sauny.

 

Polska jest czwartym krajem europejskim, który Shivananda Swamiji odwiedzi. Będziemy mieć jedyną w swoim rodzaju szansę, jako pierwsi przywitać Shivanandę na polskiej ziemi i pokazać mu wielkość naszego duchowego potencjału – pozwalając na dalsze jego rozbudowanie i wzmocnienie poprzez kontakt z tym mistrzem duchowym. Shivananda będzie, jak zawsze, pracował w tych dniach w Polsce nad transformacją energii – i to będzie tematem jego pierwszego Retreatu w Polsce: poczynając od jego własnej osobistej transformacji, poprzez zmiany kolektywne i osobiste każdego z nas, a kończąc na transformacji naszej planety i jej wejściu w złoty wiek.

 

Życiorys Shivanandy Swamiji jest fascynujący – gdyż jest po wielkiej części typowy dla każdego z nas. Urodzony w 1975 roku na południu Włoch przeżył on normalną zachodnią socjalizację i wszystkie związane z tym uniesienia i problemy: zachłyśnięcie się sukcesem, osobiste radości i katastrofy, tragiczne wypadki i choroby, głębokie poczucie niespełnienia … Po tym wszystkim – nastąpiło jakby cudowne uspokojenie, uniesienie i …. oświecenie ducha. Oczywiście, był to proces od dawien dawna przygotowany przez duszę Shivanandy i przez prowadzących go od zarani dziejów Mistrzów Duchowych.
Jest to jednak niezwykłe i radosne wydarzenie, że ta potężna dusza zinkarnowała się właśnie w  naszej kulturze, w Europie, niedaleko od nas. Shivananda jest nam bliski jako człowiek zachodu, z typowym dla nas życiorysem, kolorytem…. On dokładnie  zna nasze problemy, nasze ograniczenia, nasz ból i strach, bo sam je przeżył. Jest więc nie tylko osobą oświeconą – jest w pewnym sensie każdym z nas, posiada głęboką świadomość naszych trudności – i dzięki temu absolutne ich zrozumienie. Shivananda jest dla nas żywym przykładem, jak możemy je przetransformować – i dowodem na to, ze jest to możliwe. Wystarczy podążyć za impulsem duszy, wyjść Shivanandzie naprzeciw, powitać go w Polsce i pozwolić samemu sobie na niezwykle doświadczenie: na prawdziwe duchowe święto i doznanie głębokiej transformacji.

 

W sierpniu możemy więc po raz pierwszy spotkać się w cudownym, zielonym otoczeniu z Shivanandą w Polsce – i być może zainicjować jego podobnie serdeczną i stabilną więź z naszym krajem, jaką pielęgnuje już od lat jego duchowy mentor, wielki Święty indyjski, Janglidas Maharaj, Babaji z Shirdi.

 

„Speak with your heart and  you will be heard“ – „ Mów ze swoim sercem, a zostaniesz wysłuchany.”

 

ROZKŁAD DNIA

Piątek:

18.00: Satsang, Sopot, ul. Armii Krajowej 68/10

 

Sobota, niedziela i poniedziałek:

7.00 – 8.00: Kundalini Yoga z Markiem Miedziewskim
9.00 – 10.00: śniadanie
10.00 – 13.00: Shivananda Swamiji
13.00-14.00: obiad
14.09-16.00: Darshan i Healing indywidualny, rekreacja
16.09-18.00: Shivananda Swamiji
18.00 – 19.00: kolacja
20.00-22.00: Ceremonia ognia – Puja Shivanandy (zobacz w opisie: „Puja ognia – potężny rytuał wedyjski”)

 

*****************************

•      Koszt Satsangu: 30 zł – dla osób, które nie biorą udziału w warsztacie; dla osób biorących udział w warsztacie – bezpłatnie

•       Koszt warsztatów z Shivanandą w Kożyczkowie: 300 zł. na dzień – 900 zł razem: (nocleg, trzy posiłki dziennie, program)
•       Proponujemy specjalny bonus – obniżka ceny za dzień warsztatów do 250 zł: dla osób, które dokonają przelewu do dnia 23.07.19.
•       Indywidualne sesje Healingu: dodatkowa opłata według własnego, płynącego z serca uznania wartości Healingu dla ciebie (Dakshina) Propozycja : 126 zł.

Miejsce na pewno rezerwuje wpłata kwoty 100 zł na konto: Marek Miedziewski 161160 2202 0000 0000 4147 8589, w opisie: Shivananda Swamiji.

Dla osób spontanicznie się decydujących: 300 zł. dziennie. Prosimy o kontakt: liczba pokoi jest ograniczona.
W przypadku zajętych wszystkich miejsc można znaleźć nocleg w okolicy – Marek ci doradzi.
Jest również możliwość rozbicia namiotu: w tym przypadku prosimy zapytać o cenę.

 

zapisy na warsztaty: Marek – 602 777 202

 

Wszelkich informacji na temat spotkania z Shivanandą udziela Alicja Amata Aschmann:
amata@shivananda.org
a.aschmann@icloud.com
Tel: +49 172 456 4180 (WattsApp)

 

*****************************

 

1) Alicja opowiedziała w ubiegłym roku po raz pierwszy w Polsce o Shivanandzie w dostępnym na You Tube wywiadzie z Januszem Zagórskim w NTV Niezależna Telewizja. W pierwszej części wywiadu opowiada o swojej ścieżce duchowej, zaś od 25 minuty relacjonuje o Shivanandzie i swoim z nim pierwszym spotkaniu. Po tym wywiadzie powstały nieliczne następne materiały, dostępne na YouTube. Trzeba zaznaczyć, że do tej pory te rozmowy po polsku albo z polskim tłumaczeniem są unikatami – jedyną możliwością zasięgnięcia informacji o Shivanandzie poprzez media.

„Moje duchowe wzrastanie – Alicja Amata Aschmann”. https://youtu.be/gXSMLHUrw1o

 

2) Po wywiadzie Alicji ekipa NTV Niezależna Telewizja odwiedziła Shivanandę Swamiji w jego siedzibie w Niemczech, w Xanten koło Düssdeldorfu. Tutaj nastąpił pierwszy kontakt Shivanandy z mediami i powstał pierwszy i do tej pory jedyny z nim wywiad.

„Poznać Shivanandę – nauczyciela duchowego z Włoch” – od 22 minuty.  https://youtu.be/jkt_Kz4wl-Y

 

3) Powstały również dwa wywiady z osobami, które opowiadają o swojej osobistej transformacji po spotkaniu z Shivanandą Swamiji: z Hansem i Lindą.
Linda: „Spotkanie z Duchowym Nauczycielem Shivananda – rozmowa z Lindą” https://youtu.be/aUAWTVrX84I.

Hans: „Inspirujące spotkanie z Shivananda – rozmowa z Hansem” Link: https://youtu.be/iiWkJhS7gKk

 

**************************************

„Umieść Miłość w swoim ciele i spróbuj poczuć to w swoich komórkach. Miłość może genetycznie zmieniać komórki i zmieniać DNA. Energia Miłości zawiera wspaniały sekret uzdrawiania na wielu poziomach egzystencjalnych. Zasiej nasiona miłości, nadziei i światła. Karm i opiekuj się nimi na zawsze. Gdy te nasiona miłości wykiełkują, zaczynają spełniać swój cel i będą działać na wyższych poziomach. Kładą podwaliny harmonii, komfortu i pokoju. Wszystko to zrealizuje się Złotym Wieku.”

********************************************

 

ŻYCIORYS I OŚWIECENIE SHIVANANDY

 

 

Shivananda Swamiji urodził się w południowych Włoszech w 1975 roku. Dano mu na imię Francesco.
W wieku szesnastu lat doznał on poważnego wypadku, który pozostawił go w śpiączce na dziewięć dni.
Co było dla niego w tym stanie kluczowym doznaniem – dzięki wyostrzonej świadomości zauważył, że wszyscy ludzie, niezależnie od tego, kim byli – lekarze, jego rodzice, personel szpitala: wszyscy nosili cudowne światło w swoich sercach.
Widział to światło bardzo wyraźnie, w środku klatki piersiowej.
Co prawda u jednych osób było ono jasne, a u innych nieco bledsze lub wręcz przytłumione – zrozumiał, że to zależy od stopnia rozwoju duchowego danej osoby, ale u wszystkich lśniło to samo boskie światło!
Było to wstrząsające doświadczenie dzięki któremu zrozumiał, że wbrew wszelkim pozorom wszyscy jesteśmy tacy sami, nosząc w sobie boskość.

Dziewiątego dnia, wierząc, że umiera, Shivananda wszedł na portal Światła.
Był prowadzony przez Boga i przez mistrzów, którzy inicjowali jego dusze i udzielali jej nauk. Do nich należy Satya Sai Baba.
Shivananda czuł ogromną radość, której wcześniej nigdy nie doświadczył.
Otoczony niebiańską muzyką i niebiańskimi zapachami doznał na najwyższym poziomie  potężnego doświadczenia, które  pozwoliło mu rozpuścić się w Świetle. Jego największym życzeniem było pozostać w tym błogosławionym stanie. Jednak nagle poczuł dłoń na swoim  ramieniu i silna obecność powiedziała mu: „To nie jest twój czas. Musisz wrócić. Musisz nieść w świat tę wiadomość. ”

Jako szesnastolatek Shivananda nie wiedział, co zrobić z takim doświadczeniem. Odłożył je więc na bok i pozornie zupełnie o nim zapomniał .
Zaczął cieszyć się odzyskanym zdrowiem i prowadził normalne życie: ożenił się,założył rodzinę i budował udaną karierę uprawiając skoki na koniach na skalę międzynarodową.
Dziś jest pełen miłości i zrozumienia dla siebie samego w tamtym okresie – podobnie jak pełen jest zrozumienia dla doświadczeń każdej ludzkiej istoty.
Dziś mówi o sobie samym w tamtym okresie swojego życia z łagodnym uśmiechem na ustach: „ moje ego było wtedy naprawdę ogromne. Byłem na samej górze. Tak mi się w każdym razie wydawało …”

Jednak mimo wygrywanych międzynarodowych wyścigów, wszelkich sukcesów zawodowych i materialnych, otoczony popularnością, Francesco czuł się głęboko nieszczęśliwy. Dziwiło go to, gdyż jego miłość do koni, na których opierało się całe jego działanie , była autentyczna i głęboka – a mimo to było jeszcze coś jeszcze ważniejszego, czego brak sprawiał jego duszy wielkie cierpienie. Później nazwał to doznanie „ pukaniem duszy”, która domagała się wejścia w relacje z Bogiem, spełnienia zadania, które otrzymał w czasie śpiączki, wypełnienia misji. Musiał jednak przejść przez kolejne traumatyczne wydarzenia, tragiczne wypadki, utratę wszystkich dóbr – by w stanie głębokiej rozpaczy zwrócić się po raz pierwszy świadomie o pomoc do Boga. To, czego wtedy doświadczył było wielką laską, bezpośrednim doznaniem Boga. Potem wszystko zaczęło toczyć się bardzo szybko, nastąpiła głęboka osobista transformacja, która osiągnęła swój szczyt w stanie Samadhi – oświecenia ducha.

Ostateczne duchowe przebudzenie Shivanandy nastąpiło latem 2017 roku.
Wtedy to udał się on w swoją pierwszą podróż do Indii, gdzie doznał kolejnych wstrząsających doświadczeń.
Po powrocie z tej podróży zostały mu dane boskie manifestacje w jego własnym domu – wtedy Shivananda spontanicznie wszedł w stan Samadhi, trwający  9 dni.

Po tym doświadczeniu zmieniło się całe jego życie. Znając dokładnie swoją misję
na ziemi, Shivananda Swamiji poświecił się jej absolutnie i bez reszty.
Od tego momentu podróżuje praktycznie bez przerwy po całym świecie, ofiarowując ludziom i Matce Ziemi całą swoją siłę. Jego popularność w kręgach duchowych rośnie w niezwykłym tempie. Swoim przesłaniem i emanującą z niego energią miłości Shivananda zdobywa szturmem serca w Indiach, Anglii, we Włoszech, w Niemczech, w USA. Aktualnie powstają ashramy  Shivanandy w Indiach i Włoszech.  Ze szczególnym entuzjazmem spotyka się w USA, w Kalifornii, gdzie młode pokolenie rozpoznaje i ceni zawartą w jego przesłaniu prawdę i miłość.

Polska jest czwartym krajem europejskim, który odwiedzi. Będziemy mieć jedyną w swoim rodzaju szansę, jako pierwsi przywitać Shivanandę na polskiej ziemi i pokazać mu wielkość naszego duchowego potencjału – pozwalając na dalsze jego rozbudowanie i wzmocnienie poprzez kontakt z tym mistrzem duchowym.

 

PUJA OGNIA- POTĘŻNY RYTUAŁ WEDYJSKI

 

 

Absolutnie ukochanym elementem  pracy Shivanandy – i jednocześnie czymś  wyjątkowym i niepowtarzalnym, szczególnie  w naszych szerokościach geograficznych, jest wedyjski rytuał ognia  – Puja, przeprowadzany przez Shivanandę. Podczas Puja łączy się on w fascynujący sposób z energią Shivy, z żywiołami, z Mistrzami – i generuje ogromnie silne, transformujące wszystkich uczestników Boskie energie.

Co to jest Puja ognia?

Sanskryckie słowo „Puja” oznacza dosłownie „oddanie części”, „ uczczenie”. Chodzi tutaj o oddanie poprzez różnorodne rytuały czesci wszechobecnej, uniwersalnej  Boskości, ukrytej wszędzie i w niezliczonych postaciach. Szczególnie silnym rytuałem jest Puja ognia. Nie chodzi więc w Hinduizmie o czczenie niezliczonych bożków, jak często się to fałszywie przedstawia. Bóg czy uniwersalna boska energia działa poprzez niezliczone kanały i dostępna jest nam we wszystkich postaciach, w których gotowi jesteśmy ją dostrzec: szczególnie w elementach ziemi, ognia, powietrza, wody i eteru. W Wedach opisane są dokładnie różne rodzaje ceremonii, które odprawiane mogą być w prywatnych domach i w świątyniach. Puję może odprawiać w prostej postaci każda osoba, jednak szczególnie silne w swojej mocy są puje odprawiane poprzez kapłanów, których można również prywatnie o to poprosić – co się w Indiach często praktykuje. Nie chodzi tutaj o jakąś szczególna pozycję kapłana, lecz o jego obszerną wiedzę i doświadczeniu w przeprowadzaniu rytuału, co nadaje mu specjalnej siły sprawczej. Kapłani znają niezliczone, odwieczne modlitwy, obrzędy, zawołania które praktykują podczas ceremonii, wspierani przez jej uczestników. Każda jednak osoba może przyswoić sobie i stosować tę wiedzę praktycznie.
Shivananda Swamiji przeprowadza wspaniałe, niezmiernie silne i potężne w swej mocy Puje ognia. Wiedzę i doświadczenie uzyskał zarówno od swoich mistrzów, przez których jest cały czas prowadzony, jak również poprzez najwyższych kapłanów w Indiach, gdzie przebywa  większą część roku. Poza tym ma dostęp do wiedzy, którą nosi w sobie z  poprzednich inkarnacji. Jest to czymś zupełnie wyjątkowym i unikatem na skalę światową, móc wziąć udział w przeprowadzonej przez niego tradycyjnej wedyjskiej Puja ognia – co poza tym możliwe jest praktycznie jedynie w Indiach.
Shivananda Swamiji generuje podczas swojej Puja ognia niezwykle silnie, transformujące energie, które mają bezpośredni wpływ na życie każdego uczestnika tej ceremonii. Puja oczyszcza nas z trudnych, ciężkich energii i łączy nas z universalną boską energią wszechświata. Ogólnie powiedziawszy: podczas ceremonii łączymy się z Bogiem obecnym w ogniu. Wyobrażamy sobie, ze Bóg zawarty  w ogniu spala wszelką negatywność i przyciąga do nas wszelkie błogosławieństwa. Jest to wspierane przez pracę energetyczną Shivanandy: Shivananda Swamiji intonuje mantry, modlitwy, łączy się ze swoimi mistrzami i Shivą, ofiarowuje Bogu w postaci ognia ofiary z kwiatów, owoców i ziaren, i prowadzi uczestników ceremonii poprzez ten grupowy i osobisty proces transformacji energii.
Wzięcie udziału choćby w jednej takiej ceremonii Shivanandy jest niezwykłym przeżyciem i pozostaje w pamięci każdego jej uczestnika. Osoby wrażliwe na energie odczuwają Puje z Shivanandą jako niezwykle silny proces energetyczny.
W Kożyczkowie będziemy mieli okazję do uczestniczenia w dwóch ceremoniach ognia.

 

JANGLIDAS MAHARAJ I SHIVANANDA SWAMIJI – JEDNOŚĆ SERC

 

 

W Polsce, której duchowość wbrew wszelkim historycznym i politycznym przełomom pozostała niezwykle silna i stabilna, istnieje idealne podłoże dla działania Shivanandy. Znany indyjski święty, Janglidas Maharaj, który chętnie odwiedza Polskę jako praktycznie jedyny kraj na świecie (poza Malezją) powiedział, ze tutaj duchowość i siła Chrystusa promieniuje z każdego przydrożnego kamienia….
Janglidas, inaczej nazywany „ Babaji z Shirdi”, jest duchowym mentorem Shivanandy. Podczas pobytu Shivanandy w Indiach w lutym 2019 za niezwykłym boskim prowadzeniem doszło do spotkania tych dwóch wyjątkowych oświeconych dusz.
Babaji, który cieszy się w Indiach ogromnym szacunkiem i nazywany jest „ Milczącym Świętym”, przywitał Shivanandę w swoim Ashramie w Shirdi z ojcowska miłością i radością. Powiedział mu, że czekał na niego całe swoje długie życie – i ze od tego chwili poświęci je na wspieranie Shivanandy w jego globalnej, światowej misji. Zapewnił Shivanandę, że jest on najsilniejszą aktualnie zinkarnowaną duszą na ziemi. Shivananda czekał od momentu swojego Samadhi na ten moment spotkania i potwierdzenia przez Janglidasa, gdyż w  danych mu wtedy wizjach już to wydarzenie zobaczył. To niezwykle zdarzenie i wsparcie duchowe Janglidasa Maharaj, jego duchowego ojca, dodało misji Shivanandy jeszcze większego rozmachu i siły. Pierwszy pobyt Shivanandy Swamiji w Polsce, w ulubionym kraju Janglidasa Maharaj, jest szczególnym wydarzeniem – i być może początkiem podobnie intensywnej i inspirującej więzi z naszym krajem, jaką pielęgnuje „Milczący Święty”.

 

*****************************